Palengvina vaikų raidos ir autizmo spektro sutrikimus
Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas (ADHD), autizmo spektro sutrikimai, vaikų raidos sutrikimai ir su jais susiję iššūkiai paliečia ne tik vaikus, bet ir visus šeimos narius. Asmenys, turintys autizmo spektro sutrikimus (ASS) ar kitus raidos sutrikimus dažnai susiduria su socialinių įgūdžių trūkumu, padidėjusiu neproduktyviu aktyvumu, impulsyvumu, mokymosi sunkumais, motyvacijos stoka, miego sutrikimais ir kitomis kliūtimis, kurios neretai lemia neigiamą aplinkinių nuomonę ir jų socialinę izoliaciją. Tačiau nereikia pamiršti, kad padedant vaikams sustiprinti savivertę, lavinant savireguliacijos gebėjimus, parenkant tinkamą fizinį krūvį, atsižvelgiant į jų individualius pomėgius ir gebėjimus bei atrandant jų pomėgius atitinkančias saviraiškos sritis, galėsime padėti jiems atskleisti savo iniciatyvumą, originalumą ir kūrybiškumą. Siekiant suteikti pagalbą ir palengvinti vaikų raidos sutrikimus vis dažniau pasitelkiama neurogrįžtamojo ryšio terapija NeurOptimal® sistema.
Ši pažangi ir visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti sistema yra grindžiama moksliniais tyrimais apie smegenų plastišumą. Smegenys yra nuolat besikeičiantis organas, gebantis prisitaikyti ir formuoti naujas jungtis. NeurOptimal® seanso metu fiksuojami ir centrinei nervų sistemai siunčiami tam tikri impulsai, kuriuos smegenys apdoroja ir aktyvuoja natūralias savireguliacijos funkcijas. Tai leidžia atkurti prarastas smegenų funkcijas ir paskatinti jų atsistatymą. Svarbu paminėti, kad NeurOptimal® nėra diagnozavimo ar medicininio gydymo sistema, tai saugi, neinvazinė ir neskausminga smegenų treniruočių sistema, padedanti centrinei nervų sistemai kuo efektyviau išnaudoti smegenų funkcijas.
Kaip Neurogrįžtamojo ryšio terapija veikia vaikus su raidos sutrikimais?
Neurogrįžtamojo ryšio terapija, naudojant NeurOptimal® sistemą, gali turėti daugybę teigiamų poveikių vaikams, turintiems raidos sutrikimus:
· Dėmesio koncentracija ir impulsyvumo kontrolė:
Vaikai, kuriems būdingas dėmesio ir aktyvumo sutrikimas (ADHD), gali pastebėti, kad jiems lengviau sutelkti dėmesį ilgesnį laiką ir kontroliuoti impulsyvumą. Tai svarbu, siekiant geresnio mokymosi ir socialinio bendravimo.
· Emocinio stabilumo padidėjimas:
Raidos sutrikimai dažnai siejami su emociniais iššūkiais. Neurotreniruotė gali sumažinti nuotaikų svyravimus ir padėti vaikams lengviau susidoroti su emocinėmis reakcijomis. Pastebimas mažiau išreikštas suirzimas ir pyktis, padidėja savikontrolė. Po daugiau nei 20 NeurOptimal® seansų nerimą ir nuotaikų svyravimus patiriantys asmenys pastebėjo, kad sutrumpėjo įnirišio intensyvumas ir trukmė. Teigiamus asmeninius pokyčius įvardina daugiau nei 79 proc. tyrimo dalyvių.
· Geresni bendravimo ir socialiniai įgūdžiai:
Stiprėja gebėjimas bendrauti su aplinkiniais ir pagerėja socialiniai įgūdžiai. Vaikai tampa atviresni bendravimui ir geba lengviau įsitraukti į socialinius kontaktus.
· Kalbos įgūdžiai:
Siekiant pagerinti kalbos įgūdžius ir supratimą, NeurOptimal® seansai gali būti naudingi vaikams su autizmo spektro ir kitais raidos sutrikimais. Kartu su kitomis kompleksinėmis terapijomis neurotreniruotės gali padėti vėluojančios kalbos raidos atveju, skatindamos smegenis aktyvinti už kalbą atsakingus smegenų centrus.
· Hiperaktyvumo ir nerimo mažinimas:
Vaikai su raidos sutrikimais gali patirti hiperaktyvumą ir nerimą. Neurogrįžtamojo ryšio treniruotės gali sumažinti šiuos simptomus, leisdama vaikams jaustis ramiau ir saugiau.
· Geresnė miego kokybė:
Dažnai vaikų raidos sutrikimus lydi ir miego problemos. NeurOptimal® gali padėti pagerinti miego kokybę, leisdama jiems geriau ilsėtis ir atkurti energiją.
Neurotreniruotės dažnai papildo kitas terapijas ir gali būti puiki kompleksinės pagalbos vaikui dalis. Individualūs NeurOptimal® seansai padeda užtikrinti, kad smegenų treniruotės būtų pritaikytos konkretaus vaiko poreikiams.
Neurogrįžtamojo ryšio terapija naudojant NeurOptimal® sistemą, atveria naujas galimybes pagerinti vaikų su raidos sutrikimais gyvenimo kokybę. Ji padeda stiprinti dėmesio koncentraciją, emocinį stabilumą, socialinius įgūdžius ir bendravimą, o tai yra labai svarbu tiek vaikui, tiek jo šeimai. Neurotreniruotės prisideda prie vaikų tobulėjimo ir suteikia jiems geriausias galimybes įveikti iššūkius, su kuriais jie susiduria. Kartu su individualia terapija tai gali turėti reikšmingą įtaką palengvinant vaikų raidos sutrikimus.